Podle mého názoru by každý člověk měl dbát to své zdraví. Abych jsem se vám přiznala, tak je o své zdraví pečuji opravdu od základu. Už jako malá holka jsem si dávala záležet na tom, abych byla stále zdravá. Protože moje maminka stále měla cysty na vaječníkách. Tohle jsem se dozvěděla, když mi bylo asi třináct let, když jsem měla stát veliké bolesti břicha. Chodila jsem k lékaři, ale bohužel nic nezjisti. Ale potom, když mi bylo patnáct let a chtěla jsem požádat lékařku o antikoncepci, tak jsem šla na preventivní gynekologickou prohlídku. A tam mi zjistili dvě veliké cesty na pravém vaječníku.

Ráda běhám.

Byla jsem v šoku, protože jsem vůbec nevěděla, co tohle znamená. Takže jsem tohle ihned řekla své mamince, která byla úplně vyplašená. Nakonec to dopadlo tak, že mi cysty narostli do takové velikosti, že už jsem musela na operaci.  Operativně je odstranili, ze začátku jsem se dost bála, ale musela jsem to vydržet, když jsem cysty ve svém těle nechtěla. A byly velké skoro osm centimetrů. A já už jsem to opravdu v sobě dál mít nechtěla. To mi bylo necelých sedmnáct let, když jsem šla poprvé na velkou operaci. Po operaci jsem byla asi dva týdny skoro neschopná ničeho.

Operace byla nutná.

Já jsem navíc taková hodně citlivá a mám nízký práh bolesti, takže opravdu mě všechno bolelo a nechtěla jsem se ani pohnout. Byla jsem proto ráda, když jsem si potom našla přítele, kterému jsem se se vším svěřila, jak na tom jsem. Můj přítel řekl, že tohle chápe. On byl o tři roky starší než já, takže jsem byla opravdu ráda, že s tím má zkušenosti, protože on mi řekl, že jeho máma také měla jednu velikou cystu na vaječníku. I když člověk se může snažit, jak chce, tak v tomhle ohledu si zdraví člověk neuhlídá. Buď to mu cysta naroste anebo nenaroste. A pokud ale chcete podpořit celkově své zdraví, tak tady je na místě zdravý životní styl, mít dostatek ovoce a zeleniny anebo si sehnat některé potravinové doplňky.

Podobné články