Zdraví? Zdraví máme jenom jedno a to přece každý ví, dokonce to učíme i malé děti, aby na sebe dávali pozor. Jelikož tohle si za peníze nikdo nekoupil a můžete být klidně nejbohatší člověk na zemi. Nesmrtelnost totiž ještě nikdo nevynalezl. A proto na sebe musíme být obezřetní a dávat na sebe pozor. Jenom že dobře víme, že i když jsme sebe více opatrní, tak tady s námi jsou i bakterie a s nimi různé nemoci, které na každého působí jinak. Zvláště na starší lidi v důchodovém věku, děti a lidí, kteří mají nějaké postižení. A pokud víte že jste nemocní, tak by jste měli zbystřit a vyvarovat se kontaktu s lidmi ať své bakterie nerozdáváte na potkani. 

zdraví

Ale někdy to prostě nejde, nebo sami nepoznáme že vlastně se s námi něco děje. Může mě mít kašel, který neznamená vůbec nic. A nebo taky můžeme mít kašel, který má závaznou příčinu. Vždycky když je to možné tak je nejlepší navštívit svého praktického lékaře. Je jasné že za ním nepoběžíme s každou rýmečkou, ale jak se říká, ty nejhorší nemoci jsou ty přechodné. Kdy člověk je nemocný, necítí se dobře, ale i tak se přemáhá a dělá věci, které by například ani neměl dělat. Potom se nám to ve stáří může vrátit v horší podobě. 

zdraví

To samé u dětí, každý den se s nemocemi potkávají například ve školce, v dětských hernách. Ale sami dobře víme jak to chodí. U nemocných dětí je to horší, pokud rodič/rodičové pracují. To mi musí dát za pravdu. Je těžké kolikrát zůstat s dítětem doma na paragrafu, když má jenom rýmu. Taková rýma se může protáhnout klidně i na dva týdny. A vrátit se během měsíce i několikrát. A co si budeme. Žádný zaměstnavatel není nadšený že stále v práci chybíte. Ono se to všechno lehce řekne, ale nikdo nikomu neporadí jak takovou věc řešit. Pak takové dítě zůstane ve školce a je o taťka pár hodin kdy začnou posmrkovat další a další děti. Některé zůstanou u rýmy a další třeba u horečky. Imunitu můžeme posílit různými vitamíny, což je naprosto skvěle. Můžou se k nám dostat ve formě tablet, ale nejlepší je přeci jenom ovoce a zelenina. 

Podobné články