V současné době se staví především nízkoenergetické domy, které jsou vybaveny nejenom tepelným čerpadlem, ale i solárním panely. Ty nám umožňují vyrábět si ze slunce vlastní elektrickou energii, kterou můžeme použít pro napájení spotřebičů i k topení. Určitě jste si všimli že během posledních měsíců si solární panely nechal na střechu namontovat každý kdo jen trochu mohl. Je to kvůli tomu že cena za elektřinu se znásobila. Stejně tak rostly životní náklady, a pro mnoho lidí se tak panely staly jednou z cest, jak ušetřit za provoz domu. Ten, kdo má bytový nebo rodinný dům má tu výhodu, že si na střechu může namontovat právě solární panely, které umožňují šetřit za elektřinu.

solární panely

Fotovoltaická elektrárna na rodinný dům není levná záležitost, ale je možné si zažádat o dotace. Postup a potřebné podklady vám sdělí na příslušeném úřadě anebo můžete navázat spolupráci s někým, kdo je vyřizuje. Mít vlastní solární elektrárnu je výhodné nejen proto, že si vyrobíte svou vlastní solární energii, kterou mžete využít na běžný provoz domu, ale i proto, že budete o něco soběstačnější. Čas od času probíhá na síti nějaká údržba, takže dochází k odpojení proudu pro určitou oblast. Tato situace může trvat i několik hodin. Stejné je to v důsledku výpadků způsobeného například bouřkou.

střecha panel

Pokud budete mít solární panely, můžete si elektřinu ukládat do baterií na později. Navíc nebudete závislí na dodávkách elektřiny od dodavatele, ale budete mít elektřinu i v těchto případech. Jestli hledáte jednoduché a funkční řešení solárních panelů, obraťte se na nás. Zvolíme to nejlepší právě pro váš dům a pro vaše potřeby. Ozvěte se nám a my vám navrhneme systém, který vám bude plně postačovat. Zohledníme vaše potřeby i možnosti a vybereme panely, které vás nezklamou. Doložíme vám i návratnost investice, abyste věděli, kdy začnete šetřit.