Když zavítáte do některého z hypermarketů a nenápadně nahlédnete lidem do nákupních vozíků, zjistíte, kolik nesmyslů a nezdravých potravin stále mnoho jedinců nakupuje v domnění, že jim neuškodí, nebo dokonce prospějí. V současné době však stále více nadšenců obrací pozornost ke zdravé výživě, jejíž součástí jsou i trvanlivé potraviny.

ořechová směs

Některé z nich lze nakoupit ve větším množství se slevou, a tak se vám snadno může stát, že se ve vaší domácnosti octne deset kilo pohanky, osm kilo ovesných vloček , patnáct kilo celozrnných těstovin, bulguru, amarantu a quinoy, deset kilo ořechů a semínek a mohli bychom směle pokračovat v dalším bohatém výčtu vhodných zemědělských komodit.

Uspořádejte své suroviny přehledně

Jakmile bude nakoupeno a doma se vám objeví celkem půl metráku surovin, nespoléhejte na to, že budete tu a tam občas odebírat hrst ovesných vloček z velkého pytle, a spolu s nimi malou misku sušených švestek, mnohem výhodnější je mít ve všem důkladný přehled a roztřídit si potraviny do menších částí a do vhodných nádob. Pro tyto účely se skvěle hodí zip sáčky https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack.

ořechy a semena rostlin v domácnosti

Sáčky jsou opatřené uzavíracím zipem, který jejich obsah bezpečně podrží, a vy máte vše velmi přehledně uspořádané v jednotlivých regálech. Nepotřebujete ani psát soupis chybějících surovin pro doplnění, protože stačí nahlédnout dovnitř a transparentní obaly zip sáčků vám jasně prozradí, co v domácnosti schází.

Sáčky se zipem lze vyskládat na sebe do větších výšek, a přesto se žádný z nich nerozdrtí a nepovolí. Uzávěr je velmi pevný a u vyšších gramáží sáčků není problém takto skladovat třeba deset kilo hnědé celozrnné rýže. Sáčky lze také pro větší přehled popisovat datem spotřeby, abyste věděli, po které surovině sáhnout raději dříve, a která naopak ještě může počkat. K popisování sáčků využijte lihový fix, ten se při kontaktu s vodou nikdy nerozmaže.