Myslím si, že kdyby lidé víc a mysleli na to, že technika nám usnadňuje život, že by to bylo o mnoho bylo lepší, protože když se třeba zeptám svých rodičů nebo prarodičů, co se učí o informačních technologií, tak mi vždycky řeknou, že nic moc. A když se jich zeptám, proč mají takový zvláštní a jiný názor na informační technologii, tak mi řeknou, že prý technika je jenom taková, že jen lidem bere volný čas. A já nevím, jak tohle moji rodiče mysleli, ale podle mého názoru oni si myslí, že je člověk potom asi na technice nebo tak podobně závislý. Sice to chápu, ale je to o každém z nás.

Mám moderní techniku.

Třeba například na mobilním telefonu nebo na počítači. Já sice beru, že když je někdo na něčem závislý, tak je to samozřejmě špatně. A závislost a špatná i na tom, když to je třeba jenom obyčejný mobilní telefon anebo notebook či zmíněný počítač. A to včetně různých počítačových her. I když to tak ale vezmu, tak počítače anebo informační technologie či další technika nám lidem jenom prospívá. Když to vezmu z toho technického pohledu, tak proč by jinak byly technické univerzity anebo takové další školy, které se zaměřují na technické věci? Myslím si, že právě technika nás hlavně spojuje.

Technika je skvělá.

A to také díky tomu, že si vlastně můžeme v klidu napsat email nebo poslat sms nebo někomu zavolat. Vždyť je to tak rychlé a praktické, jak to někdo nemusí mít rád? A tady jde alespoň vidět, že právě technika má svá pro a proti. Samozřejmě, že jako všechno ostatní, taky technika má klady a zápory. A to zápory například takové, že právě člověka na tom může být závislý a může se potom uzavřít do takové své bubliny, že potom nechodí ani mezi lidi. A i když ale ta pozitiva podle mého názoru převažují. Jistě záleží samozřejmě opravdu na každém člověku, jak si to, kdo vyloží, k čemu technika je a jak nám lidem pomáhá. Já abych se přiznala, tak já mám techniku moc ráda, a to hlavně z toho důvodu, že díky technice jsem tak poznala na online seznamce přítele.