Nedokážu si vůbec představit, že by se mezi vámi mohl najít někdo, kdo by považoval peníze za nepotřebné. Peníze jsou nezbytné pro všechny, tedy určitě i pro vás. Ať už jich potřebujete ve svém životě hodně nebo vám stačí i jenom pakatel, vždycky je potřebujete, stejně jako já i kdokoliv jiný. Ale navzdory tomu, že po penězích prahneme, jich často dost nemáme. Někdy nám jich schází trocha, někdy bychom potřebovali navíc spoustu finančních prostředků, to podle okolností. A ať už jich potřebujeme jakékoliv množství, je jisté, že když je nemáme, musíme se postarat o to, abychom je zase měli. To je nevyhnutelné.

cizí peníze

Ale někdy se naše situace zkomplikuje a měli bychom se bez takových peněz obejít. Protože si je nedokážeme v dost velkém objemu vydělat a nemáme třeba ani nezbytné úspory. V takové situaci už nemáme kde brát, a měli bychom tedy přestat platit.

Jenže ignorovat financování toho, za co se platit musí, nelze. Aspoň na zásadní potřeby se peníze sehnat musí. A když nejsou ty vlastní, může vyhovovat třeba i půjčka, která může pomoci mnohým z nás.

Ale ve skutečnosti pomáhají půjčky jenom těm lidem, kteří jsou dost dokonalí na to, aby jim některá finanční instituce vyhověla. Půjčku totiž určitě nedostane každý z nás. Většina z nabídek, na které můžeme narazit, si totiž žádá, aby člověk nejprve dostatečně doložil příjmy, které by stačily i na splácení půjčené částky, většinou se to neobejde třeba ani bez nahlížení do registrů dlužníků. A to zhatí plány mnohých zájemců o půjčení si.

cizí peníze

Ale nemusí to být žádná tragédie. Nepůjčí-li třeba banky, mohou pomoci nebankovní americké hypotéky, jež jsou ve srovnání s bankovními půjčkami mnohem dostupnější. A přesto docela výhodné. I u nebankovních hypoték se musí zažádat, i u těch se musí zaručit splacení půjčených peněz, ale chodí to tu jinak než v bankách. A kdo se tu zaručí za splácení nemovitostí, dosáhne tu bez problémů svého.