Na únavu jsme zvyklí pít kávu, jenže ta po nějakém čase přestane účinkovat a na někoho jako vzpruha nepůsobila nikdy. Je proto důležité uvědomit si, co u vás funguje. Pokud jste spíš typ, které by musel vypít litr energetického nápoje, a stejně to moc nefunguje, můžete vyzkoušet třeba kratom. Používá ho spousta lidí na povzbuzení organismu, protože má přesně takové účinky. Seženete ho skoro všude – na e-shopech a také v automatech. Pokud s ním ale nemáte žádné zkušenosti, bude lepší když alespoň první nákup zkonzultujete na e-shopu, kde vám budou prodejci schopní poradit s výběrem i užíváním.

zelený prášek

Velmi důležitá otázka je ohledně dávkování. Kratom dávkování je velmi důležité téma, protože stačí pouze trošku přidat do běžné denní dávky, a o problém máte postaráno. Udává se, že běžná dávka je do 4 gramů a cokoliv nad už je moc. Je potřeba si důkladně připravovat přesnou dávku, protože jste vždy jen krok od předávkování, a může vám být špatně.

Kratom seženete v několika variantách. Nejrozšířenější je červený kratom, který se nejčastěji užívá jako tišící lék na bolest. Je důležité užívat vždy jen jeden druh kratomu a rozhodně je nikdy nemíchejte mezi sebou. Jako každá látka, i kratom může vyvolat nevolnosti, takže je dobré jej vyzkoušet doma. Pak už budete vědět co a jak. Je to poměrně nová látka na našem trhu a zatím není nijak regulovaná, ale to se může změnit každou chvíli.

kratom dávka

V několika částech světa je kratom zakázaný, protože může mít velmi silný vliv na pozornost nebo na psychiku. Pokud vám nesedne, už ho neužívejte. Není také dobré jej užívat v kuse několik dní či týdnů, protože si na něj může tělo velmi snadno zvyknout a výsledkem toho může být počínající závislost. Určitě postupujte opatrně tak jako u jiných návykových látek, které jsou na našem trhu zatím plně k dostání pro každého.