Je pravdou, že bez košů se žádná domácnost neobejde. Mají širokou škálu využití, a hodí se především do rodin s dětmi, neboť je to dobrý způsob ukládání hraček, se kterými si dítě zrovna nehraje. Není tedy divu, že jich je na trhu opravdu široká nabídka nejrůznějších druhů. Mezi ty poměrně populární patří ratanové koše, jaké vyrábí například firma Florservice. Ty jsou, jak již název napovídá, vyrobeny z ratanu, který je nasazen na dřevěné, či v některých případech plastové konstrukci. Proč jsou ale právě tyto tak oblíbené, když máme na trhu mnohem lepší materiály?

malý ratanový košík

Předně je totiž potřeba si říci, že ratan nepatří zrovna mezi nejodolnější materiály. Vzhledem ke své konstrukci není totiž nepropustný, takže v něm nelze jen tak uskladnit tekutiny. Pokud bude stát venku, pak věci uvnitř při dešti promoknou. Podobně je tomu se sypkými materiály. I ty musí být uzavřeny navíc ještě v další nádobě, jinak propadnou ven.

Co se týče odolnosti vůči vnějším podmínkám, jako je horko, zima, či déšť, tak ani zde nevyhrává prvenství. Ve vlhku snadno začne hnít, a ani zima mu příliš nesvědčí. Proč si jej tedy lidé tak kupují? Důvodů je samozřejmě hned několik, avšak nejdůležitější jsou dva.

ratan zblízka

Tím první je samozřejmě cena. Tento typ košů je totiž velmi levný. Navíc je i snadno dostupný, takže pokud se ten starý rozbije, není tak obtížné jej nahradit. Pokud jej navíc máme doma, pak nám poskytne stejně dobrou službu, jako ten z odolnějšího materiálu. Dále je tu také vzhled. Asi není třeba říkat, že nejen ratanové koše, ale výrobky celkově mohou sloužit jako velmi pěkné dekorace. Platí to zvláště v domech, které sází spíše na klasický vzhled než na modernu.

Je však pravdou, že právě do hypermoderních bytů se tento typ příliš nehodí. Mezi vším tím sklem a chromem by působil poněkud nepatřičně. Avšak takovýchto domácností stále ještě příliš není. Proto jsou do velké většiny naprosto ideálním místem pro uchovávání větších předmětů.