K cestování patří bezesporu i příprava. A čím důkladnější je, tím více si většinou onen výlet užijeme. A jednou z jejích součástí je i balení zavazadel. To platí zvláště, pokud jedeme někam na více dnů. Přesto právě v tomto ohledu mnoho lidí chybuje. Přitom stačí dodržovat jen pár jednoduchých pravidel.

 

Tím prvním je vzít sebou jen to, co skutečně potřebujete. Vždy platí, že čím lehčí kufr, tím lépe pro všechny. Pamatujte, že sebou zpět povezete nejspíše také suvenýry, a na ně budete potřebovat místo. Rozhodně není ideální shánět těsně před odjezdem domů další kufr, aby se vám tam vešlo vše, co jste nakoupili.

 

v letištní hale

 

To však neznamená, že byste neměli být připraveni. Samozřejmě, pokud jedete do tropických krajin, asi nebudete potřebovat tlustý svetr a rukavice. Avšak i tak tam může foukat, případně vás může zastihnout bouřka. Rozhodně se tedy vyplatí mít sebou věci pro každou eventualitu, která se může naskytnout.

 

Pokud jedete do zahraničí, je dobré si předem zjistit, co je možné do dané země dovážet a vyvážet. Rozhodně není příjemné, pokud vás zastaví na hranicích celní kontrola s tím, že převážíte něco nepovoleného. Naštěstí tyto informace jsou poměrně snadno dostupné.

 

odlétající letadlo

 

Při balení samotném je dobré šetřit co nejvíce místa. To znamená, že věci, které je možné složit, složíme na nejmenší možnou velikost. Oblečení pak dáme dospodu. Předměty, které se mohou rozbít, pečlivě zabalíme. Je potřeba mít na paměti, že zaměstnanci na letišti se ke kufrům obvykle nechovají zrovna nejlépe, a i při jízdě autem dochází k otřesům a pohybům zavazadel.

 

Při cestování letadlem je také potřeba dodržovat váhový limit zavazadel, který letecké společnosti stanoví. A to platí nejen při cestě tam, ale také zpátky. To bývá větší problém, hlavně kvůli nakoupeným suvenýrům. Rozhodně zde tedy platí, že méně znamená více. Vyhnete se tak problémům při odbavování.

 

Veškeré doklady je pak dobré mít ve speciální kapsičce či deskách, a ty mít vždy při ruce. Nikdy totiž nevíte, kdy je budete potřebovat, a vyhrabávat je ze dna kufru rozhodně dobrý dojem na nikoho neudělá.

Podobné články