Úniky vody nejsou dnes důvodem k panice

Voda na podlaze v koupelně, nasáklý koberec v obýváku, mokrá sedací souprava, spodní sokl nábytku pod vodou, mapa na zdi – to vše jsou situace lidově řečeno na mrtvici. Nenechte se však strhnout vlnou negativních emocí a zachovejte klid a chladnou hlavu. Uvědomte si, že toto jsou situace řešitelné, a že vám také vypomohou zkušení profesionálové – instalatéři.

vodovodní baterie

Instalatér v Praze si dokáže poradit s úniky vody poměrně rychle a zároveň vám poradí, jak dál postupovat. Věříme, že likvidace škod po takových událostech nebude zrovna příjemná, ovšem uvědomte si, že by byla mnohem horší, kdyby bylo nutné kvůli přesné lokaci závady ve zdi vybourat kompletní omítku a kus zdiva. To dnes opravdu není nutné, protože instalatéři odhalují úniky vody s velkou přesností pomocí moderních metod, například formovacím plynem. Nemusí se pak bourat celá zeď, ale pouze pár čtverečních centimetrů stavebního materiálu.

zásah instalatéra

Nepanikařte ani v souvislosti se zaneseným odpadem

Ucpaný záchod nebo odpad v kuchyňském dřezu dokáže člověka vytočit do nepříčetnosti a slabší povahy dokonce přivést k pláči. Bývají to situace téměř neřešitelné, a kdo z vás má sklony k cholerickému jednání, může to skončit i nějakou lokální katastrofou – rozmláceným kuchyňským dřezem, odlomeným sifonem anebo prasklou záchodovou nádržkou.

Jestliže se vám něco takového doma přihodí, a rozhodně to nikomu z vás nechceme přivolat, zachovejte hlavně klid. Dýchejte zhluboka, běžte s na chvilku projít ven před dům a mezitím vyhledejte telefonický kontakt na instalatéry v Praze. Ten byste měli mít již uložený právě pro podobné případy.

Namísto panikaření a zmateného pobíhání kolem povolejte instalatéry do akce. Využijte nonstop havarijního servisu, který je dostupný i v noci a o svátcích, instalatéři řeší podobné momenty běžně a rozhodně nejste sami. Ucpaný odpad může souviset s problémem, který se vyskytuje až v kanalizaci, a na to by stejně amatéři nestačili.