Sluníčko potřebujeme a to především proto, že díky němu získáváme důležitý vitamín D. Může být ale i nebezpečné. Zvláště, pokud se neopalujeme správně. 

Čas strávený na slunci nepodceňujte – Jak se naučit opalovat správně a hlavně bezpečně? 

Lidé dost často věří věcem, které nejsou pravdivé a tak si poměrně dost škodí. Platí to zcela jistě o zásadách správného opalování. Mnozí lidé věří, že se nemusí mazat opalovacími krémy několikrát za den, nebo si myslí, že je nutné se natřít jen v případě, že vyrážejí k vodě a mají na sobě plavky. Že to jsou ale všechno omyly, je více než jasné. Sluneční paprsky sice potřebujeme, díky sluníčku totiž přirozenou cestou načerpáme tolik potřebný vitamín D, jenže slunce je stejně prospěšné, jako i škodlivé. A rakovina kůže se může dostavit kdykoliv, proto není radno podceňovat všechna rizika spojené nejen se samotným sluněním, ale i pobytem na slunci jako takovým. 

mazání opalovacím krémem

Svítí slunce? Namažte se! 

Je jedno, zda se vydáte na cestu do práce, na procházku nebo na koupaliště. Většina lidí si kupuje kvalitní opalovací krémy s vysokým faktorem jen na dovolenou k moři. Jistě, tam je sluníčko ještě silnější, ale už i v našich končinách je třeba myslet na ochranu před slunečními paprsky. A stále více je tohle téma aktuální, případů rakoviny kůže přibývá a mnohdy zcela zbytečně. Pokud jdeme k vodě, víme, že se budeme vystavovat sluníčku celý den, je opalovací krém nezbytnou výbavou. Ovšem například při pobytu venku v létě, a to nejen u moře, je potřeba se namazat i tehdy, kdy je slunce pod mrakem. Ne nadarmo se říká, že sluníčko opaluje, i když je zrovna schované za mraky. 

opalovací krém

Ale mazat bychom se měli nejen při přímém pobytu venku a na slunci. I když jdeme jen na procházku, měli bychom si namazat minimálně obličej a ruce opalovacím krémem. A pozor, jedna vrstva vás rozhodně neochrání po celý den. Zhruba po dvou hodinách je vždy třeba vrstvu opalovacího krému na tělo aplikovat znovu. 

Jaké krémy vybírat? 

Na trhu je nepřeberné množství nejrůznějších opalovacích krémů, jako první ale sledujte to, jak silnou ochranu krémy poskytují. Opalovací krémy s SPF 50+ poskytují tu nejvyšší ochranu, bez nich se pak neobejdou zejména lidé s citlivou pokožkou, děti a také všichni ti, kteří odjíždí na dovolenou k moři. 

Krémy lze ale vybírat i podle toho, jak snadno se opálíte, pokud máte tendenci se spálit, vždy sáhněte po opalovacím krému s co nejsilnější ochranou.