Kdyby neexistovaly stavby na patro, jen těžko by nám stačily pozemky na výstavbu všeho co je potřeba. Patrové domy a další budovy ušetří mnoho místa, které dá využít jinak. Zastavěná plocha je menší a ještě zbyde i větší kus zahrady. Právě proto jsou patrové domy i dnes stále v oblibě, i když co se týče oblíbenosti jsou daleko populárnější přízemní bungalovy. Jestli máte menší pozemek, je určitě lepší postavit si patový domek. Někdy může být neustálé chození do schodů sice otravné, ale to záleží na tom, jak si uspořádáte interiér. Pokud si váš architekt nebo vy dáte záležet, určitě nemusíte do patra chodit každou chvilku. Stačí mít vše důležité v přízemí a v patře mít třeba jen ložnice, kam většina lidí chodí přes den minimálně.

kovové zábradlí

Schody jsou důležitou součástí takových domů, protože bez nich by se patro logicky využívat nedalo. Proto je při stavbě patrového domu logicky nutné počítat s tím, že schody budou potřeba. Dříve se spíše schovávaly, ale dnes bývají schody často dominantou celého domu. Můžeme to vidět i v honosných vilách, kde bývají schodiště často vedena středem domu, aby vynikla. Mohou mít různý design, a k designu schodů se pojí samozřejmě zábradlí. To je bezpečnostním prvkem, díky kterému přežijeme bez úhony každou cestu po schodech. I zábradlí mohou vypadat různě.

kované zábradlí

Jaká zrovna letí?
Někdo nedá dopustit na dřevo, a tak má logicky i zábradlí v masivu. Pokud si dá truhlář záležet, může vypadat velmi esteticky. Daleko modernější a žádanější jsou zábradlí z oceli a skla, které se často kombinují. Stálicí mezi zábradlími je kované zábradlí na schodiště, které může mít mnoho podob. Už dávno nejde jen o obyčejné jekly spojené k sobě, ale může být ozdobeno různými tvary. I tato zábradlí jsou stále v oblibě a to dokonce i u novostaveb. Když se zábradlí vkusně zkombinuje s okolním vybavení, bude vypadat skvěle i v moderním domě.