Chci mít klid od sousedů

Mít nahlášené sídlo podnikání v místě bydliště, to je podobné, jako když si vykročíte na malé vesnici, kde vás všichni znají, v plavkách po ulici, a promenádujete se tu v neděli kolem poledne, aby si vás každý mohl zblízka prohlédnout. Nezapomínejte, že lidé jsou všímaví, a hlavně závistiví, takže pokud se vám začne dařit, mohou vám značně znepříjemnit život. Chcete-li mít naopak klid a žít na malém městě či obci v anonymitě, virtuální sídlo firmy v Praze je to pravé řešení. Čím méně příležitostí ke sledování ze strany spoluobčanů, tím lépe.

kancelář v Praze

Chci mít klid od úřadů

Mezi námi se vyskytuje řada podvodníků, kteří páchají trestnou činnost, jako by se nechumelilo, a někdy jsou dopadeni, ale rozhodně ne vždy. Tito lidé se mohou obávat úřadů zcela oprávněně, neboť pokud na jejich nekalé rejdy někdo přijde, mají prostě smůlu.

firemní sídlo

Ale pak existuje drtivá většina podnikatelů, kteří žádnou trestnou činnost nepáchají a naopak si hledí všeho, čeho mají tak, aby neměli problémy. Jenže ne vždy se daří všechno podchytit a objeví se někde nějaká nesrovnalost, byť neúmyslná, ale jakmile ji úředníci odhalí, neznají slitování a řídí se striktními postupy dle nastaveného systému – vyměří dotyčnému pokutu. Jedná-li se o slušného člověka, může ho to rozrušit, vystresovat a nakonec třeba i skončí s podnikáním, protože si řekne, že toto nemá zapotřebí. A tím ale naše ekonomika postupně strádá, zanikají pracovní místa a takový jedinec pak může klidně skončit na úřadu práce a pobírat podporu, zatímco by mohl třeba zaměstnávat další čtyři nezaměstnané.

Toto je také jeden z důvodů, proč si mnoho podnikatelů zřizuje sídlo firmy v Praze profisidla.cz, protože v takto velkém městě s obrovským počtem nahlášených virtuálních sídel firem, je tak malá pravděpodobnost, že se zrovna u dotyčného objeví kontrola z finančního úřadu.