Co člověk, to odlišná osobnost, jiný životní styl a jiné názory. Máme možnost volby a také si každý den volíme své osudy. Ty také ovlivňuje samotné prostředí, kde žijeme, a především negativní vlivy, které nás obklopují, které na nás působí a s nimiž musíme (nebo nemusíme) přijít do styku. V tomto směru také rozhoduje i to, jaké priority jsou pro nás v životě důležité, a s nimiž se ztotožníme.

lopatka na záhoně

Stále více lidí si uvědomuje, že neblahý vliv má na náš organismus stres. Je to průvodní jev moderní zrychlené doby, mnohdy máme pocit, že nemáme na nic čas, jsme stále unavení, nedospalí, působí na nás městský ruch, chaos, hluk, veřejné světlení, špatné mezilidské vztahy atd. Proto se také mnozí z nás uchylují na venkov, kde tráví čas na chalupách nebo alespoň při pobytu v přírodě, na procházkách nebo projížďkách na kole.

venkovní posezení

A jsou lidé, co městský život oželí a dobře si uvědomují výhody pobytu na venkově či v rekreačních oblastech. Jednou z možností, jak svůj život posunout do pozitivního směru, jsou mobilní domy. Máme na mysli celoročně obyvatelné, zateplené dřevostavby, nikoli pouze sezonní objekty na podvozku.

Na vlastním pozemku, se zahradou okrasnou či užitkovou trávíme v průběhu roku většinu času venku, takže interiér domu sdílíme převážně v zimním období, a v takovém prostředí je podstatné především to, aby byl interiér domu vkusně a prakticky zařízen, což moderní stavby tohoto typu splňují.

Vytápění lze řešit mnoha způsoby, výhodné je především topení dřevem v krbových kamnech, z finančního hlediska i kvůli jinému druhu tepla, které provází i vůně dřeva. K domu lze přistavět terasu s posezením a zahradním nábytkem, pergolu nebo altán a vytvořit ze svého vlastního bydlení něco jedinečného, co vám zprostředkuje nejen vlastní zázemí, ale zlepší i vnímání okolního prostředí a zvýší i vaši citlivost a kvalitu vlastního života.