To, kolik paseky může udělat špatný rozvod, nebo necertifikovaný přístroj by nám mohli jistě povyprávět hasiči, správně česky však požárníci. Oni sami moc dobře vědí, kolik škod na majetku dokáže napáchat požár způsobený elektrickým proudem. Můžete se jich otázat, nebo se podívat na statistiky. Některé jsou volně přístupné a budete se divit kolik požárů vzniklo jen proto, že majitel nenechal udělat revizi svých spotřebičů, nebo elektrických rozvodů. Prostě, elektřiny všeobecně.

revize elektra

Mezi lidmi je všeobecně rozšířené povědomí o tom, že se to dělat nemusí. Jako domácnost na to povinnost nemáte. Tím spíše, pokud kupujete elektro přístroje v našich kamenných obchodech. Zde je povinen provést revizi výrobce, takže tady nám starost odpadá. Ovšem pozor, toto neplatí pro podniky, firmy a společnosti. Tam se to dělat musí, protože je na to zákon. Revize elektriky má tak drobátko příkazový charakter. Jenže ani doma si nemůžete být jisti, jak staré máte rozvody, pokud k tomu nemáte příslušnou dokumentaci. Nemělo by se to stávat, ale nebudeme si nic namlouvat. I makléři vědí, že účel světí prostředky a důležitější je dům prodat než se párat s doklady. Proto není vůbec od věci nechat si udělat revizi elektriky po nabytí tohoto nového majetku. Čím dříve tím lépe. Není dobré to odkládat. Stejně bude chtít podklady pojišťovna, takže to máte v jednom.

prodlužovačka

Je docela možné, že nevíte, kam se obrátit. Nestačí si zavolat vyučeného elektrikáře, který tu bude dvě hodiny, vezme nehorázné peníze a prohlásí, že je vše v pořádku. To vám není k ničemu a jako by tu nikdo nebyl. Vy musíte mít elektrikáře, který je k revizi oprávněn, má příslušné zkoušky z norem a dalších věcí. A ten jako jediný vám může vystavit certifikát o provedené revizi, který vám jako doklad uzná i kterákoli pojišťovna v naší malé zemičce.