Letní měsíce jsou plné horkých teplot a nikdo by nevěřil tomu, že se vůbec v takových parnech někdo je schopen nachladit. Opak je ale bohužel pravdou a nemálo lidí má zkušenost s letní rýmou a bolestí v krku. Střídání teplot, ledové nápoje nebo jen nízká imunita – to všechno jsou faktory, díky kterým se nemoci nemusíte vyhnout ani vy. Ačkoliv je letní nachlazení většinou krátké a má lehký průběh, dokáže léto někdy pořádně narušit. A pokud jej chytne před odjezdem na dovolenou, asi se vám to zrovna moc líbit nebude. Existuje však prevence, díky které se třeba dočkáte léta bez této nemoci.

Kapesníky v dóze

Vyhýbejte se chladným nápojům

Ochladit své tělo pomocí studené minerálky nebo správně vychlazeného piva je jedním ze způsobů, kterým si rychle můžete přivodit pořádnou bolest v krku. Tělo totiž v letních teplotách ledový nápoj určitě nepotěší, protože s jeho zpracováním má spoustu práce. A to samé se týká i vašeho hrdla, ve kterém se může zabydlet pořádné škrábání.

Dávejte si pozor na teplotní rozdíl

Nikoho v létě asi nemůže potěšit nic lepšího než pořádně fungující klimatizace. V místnosti vám dokáže sice vykouzlit teplotu o několik stupňů nižší, při přechodu do jiného prostředí vás však může potkat pořádný teplotní šok. Proto vždy dbejte na to, aby rozdíl teplot mezi těmito prostředími zůstával ve správných mezích. Jinak se totiž nachladíte možná velice snadno.

Zátiší s čaji

Posilujte imunitu

Možná tento tip slýcháte spíše v chladných zimních menších, pečovat o svůj imunitní systém se však člověku vyplatí v každém ročním období. Lékárenský velkoobchod Technolife je i v létě na zákazníky připraven a nemusíte se tedy bát, že byste své oblíbené doplňky stravy nesehnali. Jako v každém ročním období se bude samozřejmě hodit zejména vitamin C, který si můžete dopřát také z osvěžujících citrusových plodů. Třeba vám právě dostatek vitamínů pomůže od věčného nachlazení.